12 lutego 2015, EXPO Kraków

Mobile Trends AwardsPRZEJDŹ NA STRONĘ AKTUALNEJ EDYCJI

Mobile Trends Awards

Nagrody Mobile Trends Awards przyznawane są corocznie przez kapitułę konkursową. W jej skład wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii zaproszeni do współpracy przez organizatorów. 12 lutego 2015 roku nagrody zostaną wręczone po raz czwarty podczas uroczystej gali.

Udział w Mobile Trends Awards to świetna okazja dla wszelkich agencji reklamowych i interaktywnych, startupów, portali internetowych, firm dostarczających treści na urządzenia mobilne, producentów aplikacji na najpopularniejsze platformy oraz wszelkich innych instytucji promujących i wykorzystujących mobilność, aby rozpocząć Nowy Rok od podniesienia swojej wartości w branży i od nagrody przyznawanej przez środowisko i dla środowiska związanego z szeroko rozumianym mobile.

Wyniki MTA

Zasady

12 lutego 2015 roku w Krakowie odbędzie się gala wręczenia prestiżowych nagród dla branży mobilnych technologii – Mobile Trends Awards. Najlepsze firmy i instytucje otrzymają statuetki w 16 kategoriach. Nagrody Mobile Trends Awards zostaną przyznane po raz czwarty. Podczas poprzednich edycji zostało wyróżnionych około 130 projektów. Ze zgłoszonych firm zostaną wyłonione nominacje, z których Kapituła Konkursowa, wybierze zwycięzców. Również w tym roku jest głosowanie internautów – każdy będzie mógł oddać głos na swój ulubiony projekt lub firmę! Zwycięzcy głosowania internautów, otrzymają dodatkowe punkty w rywalizacji o pierwsze miejsce i statuetkę.

Zobacz regulamin.

Gala Mobile Trends Awards 2014
12 lutego 2014 - 19:00
EXPO Kraków, ul Galicyjska 9

 

Laureaci

Laureatami nagród MTA dotychczas zostali między innymi TVN, Knorr - Unilever Polska, Red Bull Polska, Ministerstwo Środowiska, Miasto Kraków, Raiffeisen Polbank Grupa, Onet.pl, P4, Bank PeKaO, Cyfrowy Polsat i wiele innych.

Wyniki poprzednich edycji

2013 2012 2011

Gwiazdy MTA

Podczas Gali Mobile Trends Awards 2014 wystąpi zespół So What. To trzy przyjaciółki, Magdalena Janoszka, Marta Skiba i Marcelina Bednarska, uczestniczki programu X-Factor, finalistki programu Music Star. Razem śpiewają od trzech lat i, jak mówią, jest to jedna z najlepszych przygód w ich życiu. Towarzyszy im charyzmatyczny i przezdolny pianista jazzowy, Piotr Dziadkowiec, któremu niestraszne ich wybuchowe temperamenty.


Kapituła konkursowa

Monika Mikowska

Dyrektor zarządzająca agencji mobee dick, specjalizującej się w projektowaniu rozwiązań mobilnych. Autorka popularnego bloga jestem.mobi. W branży interaktywnej od 10 lat. Zrealizowała projekty m.in. dla NIVEA Polska, Żabka Polska, Orange, Play, Meritum Bank, BZ WBK, Raiffeisen Bank Polska, ING Bank Polska, Wirtualna Polska, Pkt.pl, Nexto.pl, Answear.com, Mars, TUI, PKP. Orędowniczka idei 3P - Pięknych, Prostych i Praktycznych rozwiązań mobilnych. Autorka cenionych raportów branżowych: "Marketing mobilny w Polsce” (dwie edycje: 2013/2014 i 2012/2013), "Mobile Commerce w Polsce 2013” i "Raport użyteczności mobilnych aplikacji bankowych”. Współautorka książki “E-marketing”, wydanej przez PWN. Szkoleniowiec z zakresu wykorzystania narzędzi marketingu mobilnego i procesu projektowania stron i aplikacji mobilnych. Wykładowca na AGH i WSE w Krakowie. Wykładowca i mentorka kierunku UX Design na SWPS w Katowicach.

Kamil Brzeziński

Szef zespołu mobilnego w Agora S.A. Pracował w takich firmach jak T-Mobile (sprzedaż i marketing), Motorola (testy), Alcatel-Lucent (dokumentacja), GG Network (programista aplikacji mobilnych i szef zespołu) oraz ostatnio w Grupie Allegro, gdzie odpowiadał za rozwój serwisów i aplikacji mobilnych. Od kilku lat prowadzi też własną działalność (szkolenia, kampanie marketingowe i tworzenie aplikacji mobilnych). Dzięki zdobytemu doświadczeniu zna praktycznie wszystkie platformy mobilne, ich interfejs użytkownika i przede wszystkim zalety oraz wady. Uwielbia testować sprzęt, a jeszcze bardziej aplikacje.

Łukasz Kłosowski

Założyciel pierwszego serwisu o marketingu mobilnym GoMobi.pl znajdującego się w obecnym okresie w fazie intensywnego rozwoju. Wieloletni dziennikarz mediów branżowych - współtworzył i przez lata rozwijał Wirtualnemedia.pl, gdzie zajmował się rynkiem telekomunikacyjnym i internetowym. W redakcji Interaktywnie.com był autorem pierwszych Raportów, które teraz definiują polski rynek internetowy i dostarczają mu cennych informacji. Na swoim koncie ma publikacje w "Rzeczpospolitej" i miesięczniku "Press".

Rafał Pieszczek

Software Developer w Komputronik API. Zajmuje się programowaniem aplikacji e-commerce oraz m-commerce dla kanałów sprzedaży takich Komputronik.pl, Karen.pl. Aktualnie zarządza zespołem wdrożeń mobilnych. Programista z zamiłowania i pasji, która przerodziła się w zawód. Geek innowacji i nowych technologii. W wolnych od kodu chwilach poznaje systemy operacyjne GNU/Linux oraz MS Windows od strony słabych punktów ich zabezpieczeń.

Marcin Bielówka

Prezes Zarządu Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego. Kieruje projektem "Inkubowanie nowych, innowacyjnych firm w Krakowskim Parku Technologicznym" w ramach którego są powoływane do gospodarczego życia nowe firmy. Ekonomista, specjalista w zakresie finansowania projektów i ekonomiki inwestycji. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Społeczeństwa Informacyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Vitaliy Rudnytskiy

W zespole Developer Experience w firmie SAP jest odpowiedzialny za kilka obszarów, w tym za programy developerskie na Europę Środkowo-Wschodnią. W centrum zainteresowań: technologie mobilne, rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz wizualizacja zbiorów danych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej i studiów podyplomowych na SGH. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w Dolinie Krzemowej. Autor artykułów, blogger na Vital BI, prelegent na konferencjach po obu stronach Atlantyku. W 2010 roku wybrany do grupy SAP Mentors – osób uznawanych za najbardziej wpływowe w społeczności technologicznej SAP. Od kilku lat z powrotem w Polsce, mieszka we Wrocławiu i oddaje się pasji kolekcjonowania starych grafik tego ukochanego miasta.

Agnieszka Ferenc

Kierownik Zespołu Rozwoju Produktu Reklamowego w Grupie Wirtualna Polska. Z branżą reklamową związana od 2008 r. W Grupie WP kieruje zespołem odpowiadającym za tworzenie i rozwój całościowej oferty reklamowej połączonych spółek WP i o2. Tworzyła i rozwijała Multimedialną Sieć Reklamową Wirtualnej Polski, AdTotal. Kieruje grupą roboczą IAB Polska Mobile Marketing. Karierę zawodową rozpoczęła w Agencji Rezerw Materiałowych, gdzie odpowiadała m.in. za przygotowanie i realizację umów i przetargów publicznych związanych z branżą IT. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Filip Miłoszewski

Współzałożyciel i członek zarządu Listonic, działający w branży mobile od 2008 roku. Zaangażowany w rozwój listy zakupów Listonic - jednej z najpopularniejszych polskich aplikacji mobilnych oraz pionierskich projektów m-commerce: Zamów Zakupy i Kupony Żbik. W wolnym czasie współtworzy liberalny magazyn Liberte!. Z wykształcenia programista (Politechnika Łódzka/Coventry University), z zamiłowania webdeveloper, wieczorami jeździ na rowerze, odpoczywa przy dobrych standupach. @milof na twitterze, facebooku i G+.

Marcin Zaremba

Wspołtwórca magazynu o biznesie technologicznym Proseed, były head of business w agencji Lovemobile (grupa o2) i szef produktów mobilnych o2, wykładowca na kierunkach związanych z biznesem internetowym (m.in na Uczelni Łazarskiego i Akademii Leona Koźmińskiego), szkoleniowiec IAB. Współtwórca i wykładowca AppAcademy.pl. 46 na liście 50 kreatywnych w polskim biznesie według magazynu Brief. Członek zarządu i współwłaściciel Senfino Software House. Pisze książke "Mobile dla Managerów".

Marek Przystaś

Twórca studia Duckie Deck. Tworzy gry dla najmłodszych użytkowników tabletów i smartfonów, przy okazji generując miliony uśmiechów na całym świecie. Firma została wyróżniona podczas Launch Education & Kids w Dolinie Krzemowej oraz SXSW Education w Texasie.

Robert Rachwał

Absolwent Elektronicznego Przetwarzania Informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, właściciel firmy ClickMaster Polska specjalizującej się w tworzeniu mobilnych stron internetowych dla firm z sektora MSP. Autor raportu na temat mobilnego Internetu (kwiecień 2011). Bezgranicznie wierzy w przyszłość mobilnego internetu. Pasjonat najnowszych technologii i nowych mediów. Pomysłodawca i główny realizator Mobile Trends Conference oraz Mobile Trends Awards.

Miejsce

Międzynarodowe Centrum Targowo–Kongresowe EXPO Kraków to jeden z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w kraju. Jego główne atuty to doskonała lokalizacja oraz wielofunkcyjność. Dzięki dużej powierzchni użytkowej (13 tys. m²), EXPO Kraków umożliwia organizację niemal każdego wydarzenia. Równocześnie oferuje największą w Krakowie, wolną od filarów, zakrytą powierzchnię (9 tys. m²).

Międzynarodowe Centrum Targowo – Kongresowe

EXPO Kraków

ul. Galicyjska 9

Więcej informacji

  Złoty sponsor:

  Organizatorzy:

  Partner strategiczny:

  Sponsorzy:

  Patronat honorowy:

 • Marszałek Województwa Małopolskiego
  Marek Sowa

 • Prezydent Miasta Kraków
  Jacek Majchrowski

 • Wojewoda Województwa Małopolskiego
  Jerzy Miller

 • Ministerstwo Gospodarki

  Patronat merytoryczny:

  Patroni medialni: